Flaga Unii Europejskiej i Flaga Wielkiej Brytanii zestawione ze sobą. Obie flagi nadrukowane na wymiętym papierze. Cieniowane na bokach. Przedstawienie fla w bardziej artystyczny sposób.

Informacja francuskiej służby celnej

20 września 2019

Zachęcamy do zapoznania się z informacją/ przewodnikiem dla firm przygotowaną przez francuską służbę celną na wypadek realizacji scenariusza bezumownego brexitu. Przewodniki zawiera  istotne informacje, w tym przybliżone terminy realizacji niektórych procedur granicznych, jak również linki do stron internetowych odpowiednich służb i kontakty do doradców celnych oraz glosariusz. Przewodnik można pobrać również ze strony francuskiej straży celnej.

Strona francuska zapewnia o maksymalnym przygotowaniu prawnym, logistycznym i celnym przyszłych odpraw na granicy FR-UK, jednakże apeluje do firm prowadzących wymianę handlową z UK o jak najlepsze, najpełniejsze ich przygotowanie do zmian procedur oraz obowiązkowego wymogu wykonywania elektronicznej odprawy, z uwagi na wzrastające prawdopodobieństwo realizacji scenariusza no-deal.

Ulotka „Dobrze poinformowany kierowca mądrze przekracza granicę”.

Ulotka o kontroli fitosanitarnej oraz tutaj.

Informacja o inteligentnej granicy.

Foto: Komisja Europejska/ ec.europa.eu