Po lewej stronie na granatowym tle niebiesko czerwony napis brexit. Po prawej stronie trzy postacie, za nimi czerwone słupki wykresów, nad nimi uścisk dłoni, obok komputer, zapisana kartka papieru i długopis.

Seminarium – Cła, VAT i akcyza w kontekście brexitu

23 maja 2019

W dniu 23 maja 2019 r. odbyło się szóste seminarium z cyklu Europejskie Przedsiębiorstwo. Tematem seminarium był „Obrót towarowy z krajami spoza UE- cła, VAT i akcyza w kontekście potencjalnego brexitu”. Organizatorem seminarium był Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas seminarium omówiono aktualny status negocjacji brexitowych, jak również możliwe scenariusze wydarzeń, tak aby pomóc uczestnikom w lepszym przygotowaniu się do realiów jakie zaistnieją po brexicie, w zakresie aspektów celnych i podatkowych. Podczas spotkania przedstawiony został m.in. zarys zasad celnych, na jakich odbywa się międzynarodowa wymiana handlowa, zagadnienia związane z kontrolą celną, dozorem celnym, deklaracjami, stawkami celnymi, statusie AEO, formalności związane z VAT i akcyzą.

Prezentacje ze spotkania dostępne są na stronie PARP.

Link do filmu z seminarium można znaleźć tutaj.

Link do filmu „Brexit. Czego obawiają się polscy przedsiębiorcy?”.