Mężczyzna rozmawiający przez telefon.

Masz pytanie dotyczące skutków zakończenia okresu przejściowego? skontaktuj się z Europe Direct!

9 grudnia 2020

Centrum kontaktowe Europe Direct zachęca obywateli i przedsiębiorców do kontaktu w sprawie pytań dotyczących skutków zakończenia okresu przejściowego w relacjach Unia Europejska – Wielka Brytania.

Bezpłatna infolinia 00 800 6 7 8 9 10 11 (w nielicznych przypadkach niektórzy operatorzy telekomunikacji nie umożliwiają połączenia z tym numerem lub pobierają za nie opłaty) – prowadzona również w języku polskim – działa w dnia robocze w godzinach 9.00 – 18.00 (poza tymi godzinami można zostawić wiadomość z prośbą o kontakt). Dokładną informację w sprawie możliwości połączenia telefonicznego z infolinią Europe Direct znaleźć można tutaj.

Pytania można zadawać również w formie pisemnej – średni czas oczekiwana na odpowiedź to 3 dni. Formularz kontaktowy Europe Direct dostępny jest tutaj.

Dodatkowy weekend otwarcia infolinii Europe Direct w sprawie brexitu/ zakończenia okresu przejściowego – w co najmniej 3 językach (angielski, francuski i niemiecki) – odbędzie się w weekend 12-13 grudnia 2020 r. Kolejny natomiast w weekend 9-10 stycznia 2021 (możliwość odwołania w sytuacji małej ilości pytań w tygodniu poprzedzającym).

Więcej informacji o Centrum kontaktowym Europe Direct znaleźć można tutaj.

Foto: Pexels